top of page

Klára Šalamounová (Vondřičková)

(nar. 1987)

13507191_10206505260892803_4687090287050

Lektorka, spoluatorka programu, pedagožka, koučka, milovnice malých i velkých lidí, svobody a vědomého života.

P.S. Moje speciální superschopnost je to, že si zapamatuji jména ve skupině hned napoprvé :-). 

Vnímám svoji roli učitele, lektora, průvodce hlavně v tom, že dávám prostor pro sdílení myšlenek, zkušeností a pocitů. Věřím, že má každý v sobě spoustu zdrojů pro naplňující život, jen je objevit a zvědomit.

Já ve svém životě čerpám z těchto zdrojů:

  • Díky svým rodičům jsem již brzy objevila, co znamená věřit životu a tomu, co se právě děje a kráčet životem s  důvěrou, s nepředpojatostí a s lehkostí.

  • Díky svému muži, se kterým jsem od 16 let, jsem brzy objevila, jak vypadá bezpodmínečná láska a čisté partnerství muže a ženy.

  • Díky svým třem sestrám a ženským předkům vím, co to je být žena a cítit se v této roli dobře.

  • Díky svému vzdělání na gymnáziu i vysoké škole  jsem si našla cestu k učení (se) životu, kterou naplno jedu.

  • Díky táborové komunitě Loukaři, taneční škole InDance a kurzu Future leader vím, jak Tě může komunita podržet, když dospíváš a ukázat ti sílu lidskosti, přátelství, autenticity, otevřenosti a vlastní zranitelnosti.

  • Díky pracovní spolupráci s Akademií Libchavy i s Pedagogickou fakultou UK vím, co znamená, když děláte práci, která vám dává opravdu smysl a spolupracujete s lidmi, kteří vás podpoří a inspirují.

  • Díky sobě všechno, co se mi kdy přihodilo, ať už to bylo krásné nebo hodně hodně těžké, umím přijímat do svého života, učit se z toho a radovat. Ráda Ti aspoň něco ze sebe nabídnu i v Zahradě života.

Když to vezmu formálněji:

Vystudovala jsem pedagogiku se specializací na dramatickou výchovu na PedF UK v Praze. Studium jsem ukončila v roce 2012. Na stejné škole jsem před dokončením doktorského studia a také zde učím studenty - budoucí učitele. Učila jsem nebo provázela nejrůznější věkové skupiny od předškolních dětí po dospělé a nikdy mě to nepřestalo bavit. Prostředí standardní školy pro mě není a vždycky mě to táhlo ke koučování nebo svobodnému lektorování. Udělala jsem si koučovací a mentorský výcvik v Akademii Libchavy a věnuji se také roli kouče a mentora pro učitele. Od roku 2007 se také věnuji dobrovolnému pořádání táboru a akcí pro děti, kde se starám o organizaci, vaření i program. 

V Zahradě života mám roli lektorky a také se hodně podílím na programu celé Zahrady života. Těším se na všechny zážitky i na spolupráci s malými i velkými lidmi. :-)

bottom of page