top of page

Tereza Schindlerová

(nar. 1986)

Tereza03a.jpg

Lektorka, (agilní) koučka, cestovatelka, milovnice překvapení a improvizace.

Kdo jsem?

 

Holka z malého města v Podkrkonoší, co na základce chodila snad na všechny kroužky, co existují (od piana přes balet a malování až po basket). Na střední jsem si oblíbila francouzštinu. A na vysoké škole (obor Mezinárodní obchod na VŠE) objevila svou vášeň pro cestování, která trvá dodnes. Za studií jedno léto au-pairkou ve Francii, o rok později servírkou na Maltě, poté práce v hotelu na Madeiře, průvodkyně na Korsice, půl roku studia na Novém Zélandu a po škole rok v Portugalsku.

 

Po škole jsem začala pracovat v on-line marketingu, i když to nemělo nic společného s tím, co jsem vystudovala. Sešlo se to tak. Postupně jsem se dostala k práci v IT, aniž bych programování rozuměla. Jsem agilní koučka a mou prací je pomáhat programátorům pracovat v týmu tak, aby jim spolupráce vyhovovala a zároveň vedla k výsledkům. Můj den vypadá tak, že mluvím s různými lidmi ať už jednotlivě nebo ve skupině, facilituji schůzky, propojuji lidi, koučuji.

 

Krom práce mě hodně ovlivnily kurzy aplikované improvizace (umění být teď a tady, reagovat na situaci), které nyní také lektoruji. Seberozvojový kurz Future Leader mi ukázal, že v dnešním rychle měnícím se světě je nejdůležitější poznat sama sebe. Kurzy koučování mi zase daly nový pohled na lidi kolem mě a nástroje, jak ostatním pomoct poznat sama sebe.

 

Mám ráda překvapení a objevování neplánovaných věcí. I proto s manželem jezdíme na spontánní výlety. Necháme mobily doma, každý si sbalíme max. 3 věci s sebou a na vlakovém nádraží koupíme jízdenku tam, co člověk ve frontě na jízdenky před námi. Jedeme bez zavazadel a kompletně offline na neznámé místo. Píšu o tom na blogu Cestujzababku.cz.

 
bottom of page