Libor Macák

(nar. 1981)

Libor01_edited.jpg

Zahradník - průvodce programem, pedagog a manažer, otec tří dcer, manžel, bubeník, milovník života a humoru.

Rád spojuji lidi a rád jim pomáhám v osobním rozvoji. Baví mě pozorovat a být u toho, jak lidi rostou a učí se nové věci, ať už jsou to děti, zaměstnanci nebo účastníci programů.

Po maturitě na gymnáziu jsem začal studovat učitelství pro 2. stupeň. Tam jsem pochopil, že nechci učit ve škole. Později jsem přestoupil na obor pedagogika volného času.

 

Několik let jsem pracoval v salesiánských střediscích mládeže, kde jsem vedl kroužky, koordinoval tábory, pečoval o dobrovolníky a vedl otevřený klub. Salesiáni jsou pro mě dodnes srdeční záležitost. Naučili mě, co znamená dělat práci, která má smysl.


Nyní pracuji jako projektový manažer ve středisku volného času Lužánky. Starám se o vývoj webu a o to, aby mí podřízení měli optimální podmínky k práci. Zažívám tady radost z práce v týmu lidí, které jejich práce opravdu baví.

Kromě studia vysoké školy (ze které jsem si odskočil na Erasmus do Vídně), jsem absolvoval tříleté manažerské studium pro pracovníky středisek volného času a řadu menších kurzů a školení. Velkým zlomem byl pro mě kurz Future Leader v Akademii Libchavy. Na něm jsem prožil, co znamená být sám sebou a jít svou vlastní cestou.

Vzpomínám si, že ve škole jsem měl často pocit, že málokdo (včetně mě) žije skutečný, autentický život. Prožil jsem dlouhé a chaotické období hledání sebe sama a nyní bych rád ukazoval mladým lidem přímější cestu k vnitřní svobodě a seberealizaci.

V Zahradě života mám roli zahradníka. Budu vás provázet programem a budu vám k dispozici, když budete cokoli potřebovat. Těším se na vás!