top of page

Pavel Fiala

(nar. 1981)

fiala profil.jpg

učitel, lektor, zakladatel projektu Učitelé z Marsu, Učitel sobě, networker

 

Znáte Enneagram? Znáte čínský horoskop? Znáte horoskop? Podle těchto charakteristik jsem 7, jsem kůň, jsem blíženec. Jako správná sedmička tedy miluji pohyb, mám rád změnu, potřebuji výzvu, proto mám rád nové projekty. I proto jsem s nadšením přijal pozvání do Zahrady života.

Baví mě vymýšlení nových nápadů, baví mě posouvání projektů. Mám pocit, že v našem případě může jít v Zahradě opravdu o něco velkého a je pro mě velká čest u toho být. Těším se na energii mladých účastníků kurzu, těším se na to, až se s vámi poznám.

 

Jako kůň prý mám talent k tomu vést lidi, i proto jsem se dal na dráhu učitele. I když poslední dobou mám pocit, že mladí lidé vedou mě a to je úplně skvělé! Jsem hodně ukecaný, baví mě komunikovat s lidmi, baví mě propojovat lidi. Networking je důležitá součást mého života, prý na to blíženci mají talent.

 

K životu potřebuji barvy různých odstínů, mám rád, když se věci spojují, rád spojuji nespojitelné. Nemám rád hranice, svoboda je pro můj život velmi důležitá. Rád poznávám lidi, kteří se nebojí vykukovat ze svých komfortních zón. Sám se o to také snažím, i proto jsem se před třemi lety přihlásil na program Future leader. Tento silný zážitek mě změnil, bylo to transformační setkávání. Myslel jsem si, že v Libchavách do nás budou nahrávat software, až později jsem pochopil, že se to bere více z hloubky a vychází to z podstaty a že se budu muset podívat na svůj hardware. Bylo to silné. Přeji si, abyste v Zahradě života zažili něco podobně silného. 

 

Jsem absolventem Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy – dějepis, společenské vědy. Zajímám se o inovace ve vzdělávání. Společně s Táňou Šárovcovou jsem založil platformu Učitelé z Marsu, která si dala za cíl inovovat výuku ekonomiky na středních školách. S koučem Janem Zmijem jsem založil projekt Učitel sobě, který pomáhá učitelům nacházet větší (sebe)vědomí.  Jsem certifikovaný lektor, absolvoval jsem také kurz Pedagog mentorem. Jsem také lektorem business simulací - Start Up a My Future Today.

bottom of page